WordPress Tema İsmi Öğrenme

WordPress tabanlı bir site yönetmenin çok çok ötesinde işler yapabilen bir içerik yönetim sistemine dönüşmüş durumda. Bu durum gün geçtikce wordpress ile oluşturulan web sitelerinin sayısının çoğalmasına olanak sağlıyor. Site yayınlama konusunda kullanıcıların aklına gelen en etkili çözümlerden birisi wordpress. Tabi bu işin başlangıç kısmı. Devamında ihtiyaçlar artmaya başlıyor, yayınlanan websitesinin görünümünü iyileştirme, kullanıcılara özgün bir arayüzle hizmet verebilme daha da önemli bir hal alıyor.WordPress bu adımda da kullanıcısını yalnız bırakmıyor. Bu yazımızda size bir sitenin tema ismi nasıl öğrenilir anlatacağım.

WordPress

Halihazırda wordpress tarafından hazırlanan ve ücretsiz olarak kullanıma sunulan yüzlerce tema mevcut. Bununla birlikte bağımsız kişi ya da kuruluşların hazırlamış olduğu  ücretsiz wordpress teması da bulabilirsiniz. Tabi bu işi de ticarate dökenler var, bu tabir onları yadırgadığımız anlamına gelmiyor. Ücretli temalar kullanıcılarına daha fazla imkan sunabiliyor ve internette bir kaç arama yaparak ücretsiz temasının eksiklerini tamamlamaya üşenen kullanıcılar için çözüm olabiliyor.

WordPress Tema İsmi Bulma

Yukarıdaki paragraftan da anlaşılacağı gibi benim fikrim bu işle aktif olarak uğraşan insanların sonuna kadar ücretsiz temalardan istifade etmeleridir. Tabii ki özel ihtiyaçlar özel durumlar doğurabilir. Ben de çok şaşalı fotoğraf geçişleri sağlayan bir tema satın almıştım vakti zamanında Gel gelelim tema seçiminin önemli olduğunu düşünen bir yayıncının hangi sitenin hangi temayı kullandığını öğrenme yöntemine…

Site WordPress mi kullanıyor nasıl anlarız

WordPress kullanan bir site buldunuz veya teması hoşunuza giden bir site var. Öncelikle sitenin wordpress ile hazırlanmış olduğuna emin olun.Sitenin linkinin sonuna /wp-admin ekleyin ve entera basın.Açılan sayfa da aşağıdaki gibi bir giriş ekranı görüyorsak site wordpress ile hazırlanmış demektir.

Sitenin wordpress ile hazırlanmış olduğundan emin olduktan sonra siteyi açıp herhangi bir yerde sağ tıklayarak kaynağı görüntüleyi seçiyoruz ve açılan yazı dosyasında wp-content/themes satırının devamında kullanılan temanın ismini görebiliyoruz.Bu adımda Ctrl+F ile “Theme” arattırıldığı zaman genellikle 4 ya da 5 sonuç çıkacaktır. Sonuçların bulunduğu satırlarda temanın ismini görüntüleyebilirsiniz.

2 Yorum

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir