Kişisel Web Sitenize Nasıl Ziyaretçi Çekebilirsiniz ?

Büyük bir hevesle internet sitesi veya kişisel blog açtınız. İçeriklerinizi girmeye başladınız ve ziyaretçi bekliyorsunuz. Günler geçtikçe ziyaretçilerinizin az olduğunu görüyorsunuz. O kadar uğraş, içerik gir ama hit yok! Neden ? Sizin girdiğiniz içerikle onlarca site olabilir. Hit almak istiyorsanız yapılmayanı yapmanız gerekir.

Kişisel blogunuza ziyaretçi çekme taktikleri

Yayın yaptığınız konular hakkında insanların ne aradıkları neye ulaşmaya çalıştıklarını ve bu konuda nasıl bir yığılma olduğunu tespit etmeye çalışın. Bu sayede gerekli içeriği üreterek ziyaretçi sayınızı artırabilirsiniz.

1 ) Google Adwords Kullanımı  – Sitenizin Hitini Artırın

Google Adwords sizi google üzerinden yapılan arama hacmini gösterir. Hangi kelime üzerine arama yaparsanız bu anahtar kelime ile ilgili arama popülerliğini görebilirsiniz. Denemek için buradan buyurun :

https://adwords.google.com/KeywordPlanner

Hemen durumu bir örnekle açıklamaya çalışalım ” kişisel blog ” kelimesiyle bir arama yapıyoruz ve sistem, bize bu kelime bazlı olarak yapılmış olan aramaları listeliyor. Rekabet seviyesi , aranan kelimenin arama motorlarında olan rekabet oranını gösterir. Düşük kelimelerde üst sıralara daha kolay yükselebilirsiniz. Yüksek olarak belirtilmişse arama motorlarında üst sıralara çıkabilmek için çok emek vermek gerektiğini anlayabilirsiniz. Genel aylık aramalar ise kişisel blog kelimesinin arama hacmini gösterir. Kişisel blog üzerine yayın yapan bir siteniz varsa hangi kelimelerden ziyaretçi alabileceğinizi algılayıp bu alana yatırım yapmanız gerekir. İstatistiklerden görebileceğiniz gibi kişisel blog kelimesinde yapılan en sık aramalar blog oluşturma,bloglar ve blog siteleri. Bu üç kelime ile ilgili içerik üreterek yüksek hit almayı hedeflemelisiniz.

2 ) Google Arama Sorguları – Sitenizin Hitini Artırın

Kullanabileceğiniz diğer bir yöntem Google Arama Sorguları. Örnek vermek gerekirse zayıflama üzerine bir blog açtınız peki insanlar wordpress konusunda ne arıyor ?  Arama sorgularından da fikir edinebilirsiniz.


Google arama çubuğuna aramak istediğiniz kelimeyi yazın ve sayfanın en altına inin,  ilgili aramalar kısmını göreceksiniz.  Gördüğünüz gibi insanlar wordpress kullanımı , wordpress giriş,  wordpress nedir ve wordpress temaları ile ilgili aramalar yapmış. Bu veriler zayıflama kelimeleri kullanarak yapılmış en büyük arama hacimleri. WordPress konusunda bir site oluşturduktan sonra bu kelimeler üzerine içerik ekleyerek, aramalardan daha fazla ziyaretçi elde edebilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir