iPhone Bitcoin Cüzdanı

Son yılların en çok kazandıran sanal para birimlerinden olan Bitcoin’ler için mutlaka bir cüzdanınızın bulunması gerekmektedir. Bu yüzden de akıllı telefonlarınızda veya tabletlerinizde kullanabileceğiniz en iyi iPhone Bitcoin Cüzdanı hangileri sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Ancak akıllı telefonlarınızda veya tabletlerinizde kullanacağınız Bitcoin cüzdanlarının herhangi bir hırsızlık durumunda sizleri tehlikeye sokabileceğini belirtmek istiyoruz. Bu yüzden bu tarz uygulamaları kullanırken son derece dikkatli olmanız gerekmektedir.

Breadwallet Bitcoin cüzdanı

Bitcoin cüzdanları arasında en çok tercih edilen cüzdanın Breadwallet olduğunu belirtmek istiyoruz. Bunun nedeni ise tamamen açık kaynak kodları yazarak oluşturulan bu programın diğer Bitcoin cüzdan programlarına göre biraz daha güvenilir olmasıdır. Özellikleri arasında oldukça sade bir program olması da bu programa olan talebin artmasına neden olmaktadır. Sadece gönderme ve alma işlemlerini gerçekleştiren bu program üzerinden işlemlerinizi kısa süre içerisinde gerçekleştirme fırsatını bulabilirsiniz.

Mycelium Bitcoin cüzdanı

İOS işletim sistemi için geliştirilen ve oldukça başarılı olan Bitcoin cüzdanı Mycelium’ da en çok tercih edilen programlar arasında yer almaktadır. Aslında Breadwallet programına göre biraz zor ve karmaşık olması bu programa olan ilginin biraz az olmasına neden olmaktadır. Ancak programın açıklarını kapatmak için çok üst düzey güvenlik önlemlerinin alınması bu programın oldukça güvenilir olduğunu bizlere göstermektedir. Devamlı olarak güncelleme yapılan bu programın özellikle de yeni başlayanlar için biraz anlaşılması zordur.

Copay Bitcoin cüzdanı

Diğer programların aksine biraz daha farklı çalışan bu cüzdanın en önemli özelliklerinden bir tanesi iki kişinin imzası olmadan işlem yapılmamasıdır. Özellikle Bitcoin hackerlerinin giderek çoğaldığı günümüzde güvenlik önlemlerini en üst seviyelere çıkartan bu program sayesinde Bitcoin’leriniz diğer programlara göre daha fazla güvence altına alınmış olacaktır. Sadece İOS için değil aynı zamanda Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda da kullanılan bu programın yapısı da diğer Bitcoin cüzdan modellerine göre biraz karışık durmaktadır.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir