Bilgisayardan Alt Coin Nasıl Kazılır ?

Merhaba arkadaşlar, bugün ki yazımda sizlere altcoinleri nasıl kazabileceğinizi anlatacağım. İster evininizdeki bilgisayarınızda, ister iş yerinizdeki bilgisayarınızda kolayla alt coin kazabileceksiniz. Hangi altcoinleri nasıl kazacağınızı, hangi cüzdana aktaracağınızı, nasıl bitcoine çeviriceğinizden bahsedeceğim. Bu makalemizle sizde istediğiniz coini kazabileceksiniz.

Altcoin madenciliği nasıl yapılır

Madenciliğe başlarken öncelikle hangi alt coini kazmak istediğinizi seçeceksiniz, daha sonra mining pool bulacaksınız, ekran kartınız ve işlemcinize göre mining programı bulacaksınız vs vs. Uzun uğraşlar isteyen bir iş… Benim site göstereceğim yöntem ile istediğiniz altcoini kolaylıkla kazabileceksiniz. Adım adım anlatmaya başlıyorum. Öncelikle madencilik yapacağımız siteye kayıt oluyoruz. Minergate sitesinden madencilik yapacağız. Öncelikle siteye üye olmak için tıklayın. Referansım ile üye olan arkadaşlara skype ile daha detaylı yardımcı olmaya çalışacağım. Konunun en altından skype grubu bağlantısını bulabilirsiniz. Şimdi siteye nasıl kayıt olacağınızı, kullanımına nasıl başlayacağınızı anlatacağım.

Minergate kullanımı

Öncelikle linke tıkladığınızda açılan sayfadan yukarıda sağ üst köşedeki Sing Up kısmına tıklıyoruz. Bu kısımda kayıt için sizden mail ve şifre isteyecektir. Aşağıdaki gibi kendi bilgilerinizi yazıyorsunuz.

Üye olduktan sonra site sizi otomatik madencilik programını indirmeye yönlendiriyor. Sisteminize uygun olan programı indiriyorsunuz.

Programı indirip kurulumunu yaptıktan sonra maden kazmaya hemen başlıyabilirsiniz. Öncelikle minergate programını açıyoruz. Siteye kayıt olduğunuz mail adresini girerek start mining yazısının olduğu yeşil butona tıklıyoruz. Böylelikle programa giriş yapmış oluyorsunuz. İlk girişte veya Şimşek simgesinden smart mining kısmına ulaşabilirsiniz. Bu kısımdan son 1 saat içinde en çok gelir elde edilen altcoini kazmaya başlayabilirsiniz. Start smart mining tuşuna basarsanız o an ki en çok kazanç getiren coini kazarsınız. Aşağıdaki şekilde ben smart mining yapmaya başladığımda otomatik Monero(XMR) kazmaya başlıyor. Siz dilerseniz buradan direk kazmaya başlayabilirsiniz. Ama ben başka altcoin kazacağım derseniz kazma şeklindeki simgeye tıklayın.

Yukarıda ki şekilde Monero alt coini kazıyoruz. Sadece monero değil bir çok alt coini kazabilirsiniz. Şimdi kazma simgesine tıklayarak diğer coinleri görebilirsiniz. Aşağıdaki kripto paraları bilgisayarınızdan kazabilirsiniz. Minergate ile kazabileceğiniz coinler ;

Bitcoin
Litecoin
Ethereum
Ethereum Classic
Zcash
Bitcoin Gold
Infinium-8
Aeon Coin
DashCoin
MonetaVerde
DigitalNote
QuazarCoin
Fantom Coin
Monero
Bytecoin

Yukarıda ki coin ve alt coinler program sayesinde rahatlıkla kazabilirsiniz. Bitcoin ve Ethereum çıkarmanız biraz zor olsada diğer coinleri kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Ben şu an için dashcoin ve bytecoin kazıyorum. Kazım yapmaya başladığınız zaman minergate internet sitesinde ki dashboard kısmına tıklayın. Bu kısımda kazdığınız coini, kazım hızınızı, kaç yerden kazım yaptığınız, kazdığınız coini nasıl çekebileceğinizi görebilirsiniz.

 


Bu şekilde coinleri kazabilirsiniz. Kazandığınız coinler belli bir seviyeye gelince istediğiniz online cüzdana çekebilirsiniz. Her coinin çekim limiti farklıdır. Aşağıda coinleri çekebileceğiniz, güvenilir coin borsalarını görebilirsiniz.

Güvenilir Coin Borsaları

Benim kullandığım sizinde coinleri çekebileceğiniz exchange sitelerini yazacağım. Hangi coini, hangi siteden çekebilirsiniz tek tek yazıyorum. Aklınıza takılan bir soru olursa yorum kısmından veya aşağıda vereceğim skype grubundan sorabilirsiniz.

Binance BorsasıEn hızlı işlem yapılan borsalardan birisidir. Hızlı gönderim ve çekim yapabilirsiniz. Alım satım işlemleride anında olur. Diğer borsalara göre çok daha hızlı bir web sitesine sahiptir. En çok işlem yaptığım borsa burasıdır. Yaklaşık 30 bin liralık yatırımım vardır. Ripple ve Iota alt coinlerini buradan alabilirsiniz. Kayıt olmak için tıklayın !

Yobit Güvenilir Borsa : En çok işlem hacmi yaptığım borsalardan birisidir. Yaklaşık 10 bin liralık işlem hacmim var. Alım satım işlemlerimi buradan gerçekleştiriyorum. Kullanımı oldukça kolay ve işlemler çok hızlı yapılıyor. Minergate sitesinden buraya çekebileceğiniz coinler ; Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Bitcoin gold, Zcash ve Litecoin… Bu sitede gözünüz kapalı bir çok altı coine yatırım yapabilirsiniz. Kayıt olmak için tıklayın !

HitBTC Güvenilir Borsa : Yine bir çok altcoini bulabileceğiniz, kolay kullanımı olan bir kripto para borsasıdır. Bu sitede minergate de ki bütün coinleri bulabilirsiniz. Bytecoin, Monero, FantomCoin, QuazarCoin, DigitalNote, DashCoin, Aeon gibi alt coinler için burayı kullanmalısınız. Ben minergate üzerinden kazdığım bytecoin ve dashcoinleri buraya aktarıyorum. Kayıt için tıklayın !

Yukarıda ki iki siteyi de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu makaleyi burada noktalıyorum. Kafanıza takılan bir soru olursa çekinmeden yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki linkten skype grubumuza katılabilirsiniz. Herkese bol kazançlar 🙂 Skype grubuna katılmak için tıklayın ! https://join.skype.com/kutskvEF0bUr

42 Yorum

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir