Admatic Ödeme Yapıyor mu ?

Admatic reklam firmasını inceleyeceğim bu yazımla, firma hakkında aklınıza takılan ne varsa öğreneceksiniz. Günümüz webmasterlarının en büyük sorunlarından biri gelir elde edecek reklam firması bulamamaktır. Hemen her website, blog sahibinin kullandığı firmaların başında Google Adsense geliyor. Adsense almanın biraz zorlaştığı bu zamanlarda bizlerde farklı reklam şirketleri arayışına giriyoruz.

Admatic Site Onayı

İlk başta belirteyim admatic her siteyi kabul etmiyor. Sitenizi kabul etse bile, belli bir hitiniz yoksa para kazanmanız biraz zor. Gösterim bazlı ödeme yaptığı için yüksek hitli siteler için bulunmaz hint kumaşıdır. Siteye kayıt olmak için anasayfadan yayıncı linkine tıklayabilirsiniz. Kayıt işlemini yaptıktan sonra 1-2 gün içerisinde size mail yoluyla dönüş yapılacaktır.

Admatic Kazanç Oranları

Gösterime ödeyen reklam firması olması nedeniyle yüksek hitli siteler için güzel bir kazanç kapısıdır. Şunu da belirteyim reklam gösteriminde her ip adresini 1 kez saymaktadır. Yani sizin sitenize gelen ziyaretçi 10 sayfa dolaştıysa bunu 1 gösterim olarak saymaktadır. Aşağıda 1000 gösterime ne kadar ödediğini görebilirsiniz.

  • Mobil Interstitial : 0,57 TL
  • Masaüstü Interstitial : 0,62 TL
  • Mobil Scroll : 0,59 TL
  • Masaüstü Scroll : 0,57 TL
  • Masaüstü Display : 0,46 TL
  • Masaüstü Pageskin : 0,87 TL

Yukarıda ki rakamlar 1000 gösterim sayısına ödenen rakamlardır. Bu rakamlar reklamlara göre değişiklik göstermektedir. Gün içerisinde veya ertesi gün farklılık gösterebilir. Rakamlar benim sitelerime göredir.

Admatic Ne Kadar Kazandırır

Yukarıda dediğim gibi kazançlar çıkan reklamlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Ben size kendi sitelerimden ekim ayında ne kadar kazandığımı göstereceğim. Bu arada reklamlar her zaman çıkmıyor bunun için benim 10 k hitim var 10 k reklam gösterimi alacağım diye bir şey düşünmeyin. Mesela ben 2 web sitemde admatic reklamları yayınlıyorum. Dün itibariyle iki site için tekil hitim 150k iken admatic 105 k gösterim saymış ve bana 62,50 TL kazanç bırakmış. Aşağıdaki resimlerden dünkü ve ekim ayında elde ettiğim gelirleri görebilirsiniz.

Admatic ile Adsense Aynı Anda Kullanılır mı ?

Geldik can alıcı sorulardan birisine… Bu soruya kullanılır diyen de çok, kullanılmaz diyende çok. Adsense kullanan kişilerin çoğu hesabını riske atmak istemediği için, başka reklam şirketini kullanmazlar. Geçen aya kadar aynı anda iki firmayı bende kullanıyordum, ama scroll şeklinde açılan reklamlar mobilde adsense reklamlarının üstüne geldiği için sorun teşkil edebilir. Hatta bana gelen uyarı mailini buraya ekliyorum.

Yukarıda ki mail bana geldi ve reklamları düzenlememi istediler.

Admatic Ödeme Yapıyor mu ?

Kısaca cevaplamak gerekirse ; Ödeme yapıyor. Bir çok kaliteli, yüksek trafik sahibi websitede reklamlarını görebileceğiniz admatic firmasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Aşağıda geçen kazandığım miktarı ve aldığım ödeme kanıtını görebilirsiniz.

Ne Zaman Ödeme Alırım ?

Admatic reklam firması ödemeleri ayın son 3 günü içerisinde yapmaktadır. Yani Ekim ayındaki kazancınız Kasım ayının son 3 günü yapılacaktır. Yukarıda gördüğünüz gibi Ekim ayındaki kazancım 28 Kasım da yatırılmıştır. Firma hakkında aklınıza bir soru varsa yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. Herkese bol kazançlar…

3 Yorum

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir